راهنمای خرید فلاش تانک

راهنمای خرید فلاش تانک

فلاش تانک یکی از مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات در سرویس بهداشتی می باشد که فرآیند تخلیه را با سرعت بالاتری انجام داده و مانع از گرفتگی لوله ها میشود. این تجهیزات دارای تنوع بسیار زیادی از نظر نحوه عملکرد، نصب و اندازه و ابعاد می باشد و بر اساس شرایط محیط می توان گزینه ایده آل را انتخاب کرد. راهنمای خرید فلاش تانک که در این بخش ارائه میشود، تمام آنچه که باید از ویژگی های مهم یک فلاش تانک، انواع آن و همچنین برندهای معروف و معتبر تولید کننده آن را شامل میشود. لذا، اگر به دنبال نکات مهم در انتخاب فلاش تانک هستید، با ما در لوله بازکنی تهران سماء همراه باشید.

راهنمای انتخاب انواع فلاش تانک

به عنوان اولین و مهم ترین نکته ای که در خرید و انتخاب فلاش تانک باید مد نظر قرار دهید، مدل و نوع آن است. چون تنوع در این تجهیزات از نظر شکل ظاهری و ساختار و نحوه عملکرد بسیار زیاد است و بر اساس شرایط محیط باید بتوان کاربردی ترین گزینه را انتخاب نمود. انواع فلاش تانک را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

انواع فلاش تانک از نظر نحوه نصب

دکوراسیون سرویس بهداشتی برخلاف گذشته در حال حاضر اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. به طوریکه اغلب افراد به دنبال تجهیزات لوکس برای زیباتر شدن این فضا هستند و ترجیح می دهند تا حد امکان شلوغی ها از بین برود. به همین دلیل در زمان انتخاب فلاش تانک باید به نحوه نصب آنها توجه داشته باشید و در حالت کلی با دو مدل مواجه خواهید بود که عبارتند از:

فلاش تانک توکار

همان طور که از نام این گروه مشخص است، نصب آنها کاملا به صورت توکار انجام شده و بدنه آنها از بیرون و روی دیوار مشاهده نمیشود. به همین دلیل نظم بسیار خوبی به محیط داده و تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی سرویس بهداشتی و توالت دارد. فلاش تانک های توکار حدود 8 تا 12 سانتی متر ضخامت دارند و داخل دیوار قرار گرفته و سپس کاشی کاری انجام میشود. برای استفاده از فلاش تانک توکار کافیست دکمه نصب شده روی دیوار را فشار دهید.
انتخاب فلاش تانک های توکار چند مزیت و نقطه ضعف را به همراه دارد که عبارتند از:

  • این فلاش تانک ها به دلیل توکار بودن، روی دیوار برجستگی ایجاد نمی کنند و برای سرویس بهداشتی های کوچک گزینه ایده آلی محسوب میشوند.
  • دسترسی به مخزن فلاش تانک و تعویض و تعمیر آن نیاز به تخریب کاشی های روی دیوار دارد

فلاش تانک توکار

فلاش تانک روکار

در خرید فلاش تانک اغلب افراد مدل های روکار را ترجیح می دهند. این فلاش تانک ها روی دیوار قرار گرفته و به همین دلیل براحتی می توان آنها را تعویض و تعمیر کرد. البته فضای زیادی روی دیوار اشغال نموده و باعث میشوند نظم محیط کمی با مشکل مواجه شود.

انواع فلاش تانک از نظر نحوه عملکرد

از نظر نحوه عملکرد نیز می توان فلاش تانک های موجود در بازار را در گروه های مختلفی دسته بندی کرد که عبارتند از:

فلاش تانک ساده

ارزان ترین و رایج ترین مدل فلاش تانک که می توانید خریداری کنید، نوع ساده می باشد که در بسیاری از سرویس بهداشتی های قدیمی و جدید کاربرد دارند. این فلاش تانک ها از مخازن پلاستیکی تشکیل شده که روی دیوار قرار گرفته و تمام آب موجود در آنها با کشیدن طناب یا زنجیر و یا فشردن دکمه تخلیه میشود. قیمت ارزان از مزایای این مدل فلاش تانک می باشد، اما مصرف آب آنها زیاد است و امکان تخلیه آب به اندازه دلخواه در آنها وجود ندارد.

فلاش تانک دو زمانه

مصرف زیاد آب مهم ترین مشکل در فلاش تانک های ساده می باشد و به همین دلیل مدل های دو زمانه ارائه شده اند. این فلاش تانک ها از داخل به دو بخش با ظرفیت های متفاوت تشکیل شده اند. به عنوان مثال یک بخش 4 لیتر و دیگری 8 لیتر ظرفیت دارد. بر حسب شرایط می توان مخزن مورد نظر را برای تخلیه انتخاب نمود و تاثیر بسیار زیادی در کاهش مصرف آب خواهد داشت.

فلاش تانک اتوماتیک

یکی از چالش های بسیار مهم در سرویس بهداشتی ها، مخصوصا در مکان های عمومی تماس دست با زنجیر یا دکمه فلاش تانک می باشد. از نظر بهداشتی این کار درست نیست و باعث آلوده شدن دست ها خواهد شد. به همین دلیل اگر به دنبال انتخاب فلاش تانک بدون این چالش و مشکل هستید، مدل های اتوماتیک گزینه ایده آلی محسوب میشوند. فلاش تانک اتوماتیک به گونه ای تنظیم میشود که بلافاصله پس از بسته شدن درب آب با فشار زیاد از آن تخلیه شده و شستشوی کاسه توالت را انجام می دهد.

فلاش تانک آنتی باکتریال چیست؟

یکی از موارد بسیار مهمی که بهتر است در راهنمای خرید فلاش تانک به آن اشاره شود، ویژگی های فلاش تانک های آنتی باکتریال است. با توجه به اینکه محیط سرویس های بهداشتی حاوی حجم بالایی از باکتری ها می باشد، به همین دلیل بهتر است تجهیزات آنتی باکتریال باشند. بسیاری از فلاش تانک های ساده و دو زمانه و اتوماتیک دارای بدنه آنتی باکتریال هستند. متریال به کار رفته در بدنه و جداره بیرونی این فلاش تانک ها مانع از رشد و تکثیر میکروب ها شده و تاثیر زیادی بر حفظ سلامت افراد خواهند داشت. لذا پیشنهاد می کنیم در زمان انتخاب و خرید فلاش تانک، حتما به آنتی باکتریال بودن آنها توجه داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب فلاش تانک

در انتخاب فلاش تانک ها باید به موارد و فاکتورهای بسیار زیادی توجه شود، چون کاربرد این تجهیزات زیاد است و خرید اشتباه می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، پیشنهاد می کنیم ویژگی های زیر را به عنوان راهنمای خرید فلاش تانک در زمان انتخاب آنها مد نظر قرار دهید:

حجم مخزن فلاش تانک

یکی از مهم ترین پاامترها در انتخاب و خرید فلاش تانک، حجم مخزن آنها می باشد. فلاش تانک ها از این نظر دارای تنوع زیادی بوده و انواع کوچک و بزرگ با ظرفیت های 4 و 6 و 8 لیتر و غیره ارائه میشوند. مخزن فلاش تانک باید بر اساس شرایط محیط و میزان استفاده از سرویس بهداشتی تعیین گردد.
البته پیشنهاد می کنیم برای کاهش مصرف آب تا حد امکان مدل های دو زمانه را انتخاب کنید. چون نوع ساده مصرف آب بالایی داشته و همیشه تمام ظرفیت آن تخلیه می گردد.

حجم مخزن فلاش تانک

زیبایی ظاهری

مساله بسیار مهم بعدی که نباید از آن چشم پوشی کرد، شکل ظاهری فلاش تانک و جلوه و زیبایی آن است. سعی کنید فلاش تانک هایی را انتخاب کنید که رنگ آن با کاشی ها تناسب داشته باشد. علاوه براین، انتخاب مدل های توکار می تواند فضای سرویس بهداشتی را لوکس و مدرن نشان داده و جلوه بهتری نیز خواهند داشت.

کیفیت

برندهای متعددی در زمینه تولید فلاش تانک ها فعالیت داشته و متریال به کار رفته در بدنه و سایر بخش های محصولات آنها با هم فرق دارد. بر همین اساس می توان گفت کیفیت و ماندگاری آنها نیز متفاوت است. یکی از مهم ترین موارد و نکات در راهنمای خرید فلاش تانک، توجه به کیفیت آنها می باشد. این مساله مخصوصا در فلاش تانک های توکار اهمیت زیادی دارد. چون کیفیت پایین آنها باعث میشود خیلی زود خراب شده و برای تعمیر باید کاشی ها تخریب شوند.
علاوه بر موارد فوق، سعی کنید فلاش تانک های آنتی باکتریال را برای حفظ سلامت محیط انتخاب نمایید. همچنین بهتر است به اندازه و ابعاد فلاش تانک دقت داشته باشید تا با متراژ سرویس بهداشتی تناسب داشته و از برخورد درب با آن جلوگیری کنید.

راهنمای خرید فلاش تانک از بهترین برندها

همان طور که در طول متن نیز بارها اشاره شد، برندهای مختلف محصولات متنوعی را ارائه داده و فلاش تانک های آنها از نظر مدل و کیفیت و قیمت با هم فرق دارند. با توجه به اینکه شرکت های تولیدکننده فلاش تانک ایرانی تنوع زیادی داشته و محصولات با کیفیتی دارند، به همین دلیل تقاضا برای خرید برندهای خارجی بسیار پایین است. چند مورد از بهترین برندهای فلاش تانک روکار و توکار که می توانید انتخاب کنید عبارتند از:

بهترین برند فلاش تانک ایرانی

فلاش تانک ایران

فلاش تانک ایران متعلق به شرکت هدیه باران ایرانیان می باشد که از نام های شناخته شده در این حوزه بوده و فعالیت خود را از سال 1367 آغاز نموده است. محصولات این مجموعه دارای تنوع بسیار زیادی بوده و انواع مدل های توکار و روکار را شامل میشوند.
یکی از دلایل موفقیت این برند در تولید فلاش تانک، علاوه بر کیفیت می توان به ظرافت بسیار زیاد در طراحی اشاره کرد. به عنوان مثال فلاش تانک های سری اولترا اسلیم به دلیل ظرافت زیاد و عرض کم در سرویس بهداشتی های کوچک کاربرد فوق العاده ای دارند. قیمت مناسب، کیفیت بالا و گارانتی 10 ساله از ویژگی های مثبت محصولات فلاش تانک ایران محسوب میشوند.

فلاش تانک محک

از دیگر نام های شناخته شده در زمینه تولید انواع فلاش تانک های با کیفیت، محک می باشد. محصولات این مجموعه دارای تنوع زیادی از نظر مدل بوده و انواع دوکاره یا دو زمانه و ساده توکار و روکار را می توان تهیه کرد.

فلاش تانک قهرمان

برند قهرمان که در اردبیل فعالیت دارد، انواع شیرآلات و فلاش تانک ها را تولید و با کیفیت بالا به بازار ارائه می دهد. خدمات پس از فروش، گارانتی و کیفیت بالا و قیمت ارزان همگی از ویژگی های منحصر به فرد فلاش تانک های قهرمان می باشند.

فلاش تانک دوریکا

دوریکا یکی دیگر از برندهایی می باشد که می توان به عنوان بهترین تولیدکنندگان ایرانی فلاش تانک از آن یاد کرد. این مجموعه که در مشهد فعالیت دارد، از سال 1383 به جمع برندهای ایرانی افزوده شده و تنوع بالا و کیفیت را به خوبی با هم تلفیق نموده است. تمام محصولات این مجموعه دارای 5 سال گارانتی هستند.

فلاش تانک ایمن آب

ایمن آب یکی از تولیدکنندگان قدیمی تجهیزات سرویس های بهداشتی می باشد که از سال 1372 فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه در شهر اصفهان فعالیت داشته و فلاش تانک هایی در مدل و حجم های مختلف را ارائه می دهد. از مهم ترین ویژگی های این محصولات می توان به مصرف کم آب به دلیل استفاده از مخازن باریک اشاره کرد.

فرپود

فرپود از دیگر گزینه هایی می باشد که می توان در لیست بهترین فلاش تانک ایرانی در نظر گرفت. این برند که از اواخر دهه هفتاد فعالیت خود را آغاز نموده است، تا امروز محصولات بسیار با کیفیت در مدل های مختلف را ارائه داده است. به طوریکه می توان فلاش تانک های فرپود را رقیب نمونه های خارجی در نظر گرفت.

سنی پلاستیک

در تولید محصولات و تجهیزات مورد استفاده در سرویس بهداشتی ها، سنی پلاستیک یکی از نام های بسیار شناخته شده و معتبر می باشد. این مجموعه از سال 1360 فعالت خود را آغاز نموده و در کنار انواع جکوزی حمام و کفشور و غیره، فلاش تانک های توکار و روکار در ظرفیت های مختلف را ارائه می دهد. کیفیت بالای محصولات این مجموعه باعث شده است تا یکی از صادر کنندگان اصلی این حوزه نیز به شمار رود و با بیش از 40 کشور در سراسر دنیا همکاری داشته باشد.
فلاش تانک راسان، فلاش تانک پارس گروهه و فلاش تانک پارت از دیگر برندهای و انتخاب های ایده آل در این زمینه به شمار میروند.

نتیجه گیری

بر اساس آنچه در طول متن اشاره شد، به عنوان راهنمای خرید فلاش تانک باید بتوانید مدل مناسب را بر اساس شرایط محیط انتخاب کنید. علاوه براین، زیبایی ظاهری، مدل و اندازه و ابعاد، کیفیت و خدمات پس از فروش برند ارائه دهنده محصول همگی از مواردی هستند که در انتخاب باید به آن توجه داشت. عدم توجه به هر یک از این موارد می تواند باعث خرابی فلاش تانک، مصرف زیاد آب و جلوه نامناسب سرویس بهداشتی را به همراه داشته باشد. علاوه براین، دقت داشته باشید که محصولات ایرانی در این زمینه کیفیتی برابر با نمونه های خارجی را دارند.

به خدمات ما امتیاز بدید

خدمات ما

چاه بازکنی تهران

چاه بازکنی تهران

چاه فاضلاب آشپزخانه، چاهک حمام، کفشورها و غیره دچار گرفتگی شده و به دنبال چاه بازکن هستید؟ نگران کثیف کاری خدمات چاه بازکنی هستید؟ تفاوتی ندارد که در شمال تهران…
تعمیر توالت فرنگی

تعمیر توالت فرنگی

تعمیر توالت فرنگی در تهران یکی از خدمات ارائه شده در مجموعه تهران سماء با کیفیت تضمین شده، فوری و شبانه روزی است. این خدمات توسط تعمیرکار توالت فرنگی در…
رفع نم و رطوبت ساختمان

رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان

رفع نم و رطوبت دیوار، کف و سقف ساختمان بدون تخریب از جمله خدمات ارائه شده در مجموعه لوله بازکنی تهران سماء می باشد که با بالاترین کیفیت اجرا میشود.…
لایروبی چاه

لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب

لایروبی چاهنیاز به لایروبی چاه فاضلاب دارید؟ در تهران ساکن هستید؟  ما چاه شما را در کوتاه ترین زمان لایروبی و تعمیر می کنیم خدمات لایروبی چاه و شبکه فاضلاب توسط مقنی…
حفر چاه آب و فاضلاب

حفر چاه نو

حفر چاهحفر چاه نو حفر چاه آب و فاضلاب در تهران (تضمینی و ارزان) حفاری چاه در کوتاه ترین زمان و بهترین کیفیت خدمات حفر چاه آب و فاضلاب دستی توسط…
تشخیص ترکیدگی لوله در تهران

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاهآیا در پی تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب هستید ؟ ما مشکل نشتی لوله و نم دیوار را در کوتاه…
تخلیه چاه

تخلیه چاه

تخلیه چاه تهراندر تهران ساکن هستید؟ چاه فاضلاب شما پر شده؟ ما چاه توالت را در کوتاه ترین زمان تخلیه می کنیم خدمات تخلیه چاه تهران با پمپ لجن کش و…
لوله بازکنی در تهران شبانه روزی

لوله بازکنی تهران

لوله بازکنی تهرانلوله بازکنی تهران با بازدید و مشاوره رایگان ساکن تهران هستید؟ لوله فاضلاب شما دچار گرفتگی شده؟ ما مشکل شما را در کوتاه ترین زمان حل می کنیم…

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.