علت عدم تخلیه کامل توالت فرنگی

7 علت عدم تخلیه کامل توالت فرنگی و نحوه رفع آن

عدم تخلیه کامل توالت فرنگی یکی از مشکلات بسیار رایج در بسیاری از ساختمان ها است که به دلایل متعددی رخ می دهد. نصب اشتباه و رعایت نکردن شیب استاندارد در زمان قرار دادن کاسه توالت فرنگی روی زمین و همچنین مشکلات در انتخاب نوع و سایز لوله ها و گرفتگی همگی می توانند باعث عدم مکش توالت فرنگی شوند. در ادامه دلایل تخلیه نشدن توالت فرنگی را بررسی و نحوه رفع آنها را معرفی خواهیم کرد. با تیم تعمیر توالت فرنگی در تهران شرکت تهران سماء همراه باشید.

علت عدم تخلیه کامل توالت فرنگی

در حالت استاندارد باید بعد از کشیدن سیفون تمام محتویات داخل کاسه توالت فرنگی تخلیه شود و مقدار کمی آب تمیز در کف آن باقی بماند. آب تمیز در کف کاسه توالت فرنگی برای جلوگیری از بوی بد فاضلاب است و مانع از خروج سوسک و سایر حشرات به بیرون خواهد شد. اما اگر بعد از کشیدن سیفون متوجه شدید که مکش توالت فرنگی بسیار کم است و درست تخلیه نمی شود، موارد زیر را باید چک کنید:

1- نصب اشتباه توالت فرنگی

یکی از اصلی ترین دلایل عدم مکش توالت فرنگی و تخلیه نشدن کامل آن، نصب اشتباه است. متاسفانه برخی از افراد کاسه توالت را روی زمین درست تراز نکرده و شیب زیاد باعث برگشت آب و محتویات کاسه توالت می شود. این مشکل همچنین بعد از تبدیل توالت ایرانی به فرنگی نیز به وفور رخ می دهد و دلیل آن شیب غیراستاندارد است. تنها راه چاره در این شرایط، جدا کردن کاسه توالت از روی زمین و ایجاد شیب استاندارد در کف است که باید توسط نصاب حرفه ای انجام شود.

2- قطر کم لوله های فاضلاب

یکی دیگر از دلایل عدم تخلیه کامل توالت فرنگی، کم بودن قطر لوله های فاضلاب است. در این شرایط آب و محتویات کاسه توالت به سختی پایین می رود، چون لوله ها گنجایش کمی دارند. متاسفانه حل این مشکل به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد و لوله های به کار رفته در ساختمان باید تعویض شوند.

3- عدم مکش توالت فرنگی به دلیل گرفتگی لوله ها

اگر به تازگی متوجه تخلیه نشدن توالت فرنگی شده اید و قبلا این مشکل وجود نداشته است، به احتمال قوی لوله ها دچار گرفتگی شده اند. به دلایل مختلف از جمله تجمع مدفوع، تشکیل لایه های رسوب، گرفتگی توالت با دستمال کاغذی و غیره مسیر عبور فاضلاب مسدود می شود. در این شرایط با یکی از راه های رفع گرفتگی توالت فرنگی می توانید مشکل را حل کنید.

عدم مکش توالت فرنگی به دلیل گرفتگی لوله ها

4- عایق بندی نامناسب سیفون

مهم ترین عامل برای تخلیه توالت فرنگی، خروج آب با فشار زیاد از سیفون است. در نتیجه اگر سیفون بدرستی عمل نکند و آب وارد توالت نشود، تخلیه نیز انجام نخواهد شد. در برخی از مواقع سیفون درست عایق بندی نشده و به همین دلیل آب آن مدام تخلیه می شود. در نهایت بعد از کشیدن سیفون آب به اندازه کافی در مخزن وجود ندارد و نمی تواند باعث حرکت و تخلیه محتویات داخل کاسه توالت شود.

5- مسدود بودن دریچه خروجی سیفون

اگر آب به سختی از توالت فرنگی تخلیه می شود پیشنهاد می کنیم دریچه خروجی سیفون را بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که دریچه خروجی بسته باشد و آب نتواند بدرستی از آن تخلیه شود.

6- تعداد زیاد زانوهای سیفون

هر اندازه تعداد زانوها و تغییر مسیر آب از سیفون به داخل کاسه توالت بیشتر باشد، به همان نسبت آب سخت تر از آن پایین می رود. در نتیجه پیشنهاد می کنیم حتما تعداد زانوهای سیفون را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

7- خرابی دکمه تخلیه

یکی دیگر از دلایل عدم تخلیه توالت فرنگی اشکال در دکمه تخلیه است. با فشار دادن این دکمه آب از سیفون با فشار وارد کاسه توالت می شود. اگر دکمه درست عمل نکند، تخلیه آب سیفون به مقدار کم انجام شده و در نهایت نمی تواند تخلیه توالت را انجام دهد.

8- اشکال در شناور سیفون توالت فرنگی

ممکن است شیب توالت، قطر لوله ها و تنظیمات آن کاملا درست باشند اما به دلیل خرابی شناور تخلیه انجام نشود. شناور مسئولیت تنظیم مقدار آب استاندارد در سیفون را برعهده دارد. این احتمال وجود دارد که شناور زودتر از پر شدن سیفون ورود آب به آن را قطع کند. در نتیجه در سیفون آب به اندازه کافی وجود نداشته و تخلیه انجام نخواهد شد. با تعویض شناور می توان مشکل را حل کرد.

عدم مکش توالت فرنگی به دلیل خرابی شناور

روش حل مشکل تخلیه نشدن توالت فرنگی

اگر با مشکل تخلیه نشدن کامل توالت فرنگی و مکش پایین آن مواجه شدید، ابتدا دلیل اصلی رخ دادن آن را شناسایی کنید. سپس با هر یک از روش های زیر می توانید علت را رفع کنید:

  • اگر لوله ها به تازگی دچار گرفتگی شده اند با محلول های خانگی و محلول لوله بازکنی موجود در بازار تا حد امکان نسبت به رفع گرفتگی توالت فرنگی اقدام کنید.
  • با استفاده از قلاب فلزی گرفتگی های مسیر عبور فاضلاب را به بیرون بکشید.
  • فنر دستی را داخل توالت فرنگی کرده و سعی کنید گرفتگی ها را به بیرون بکشید.
  • با قرار دادن قسمت پلاستیکی تلمبه دستی در دهانه چاه و چند مرتبه حرکت دادن دسته آن به بالا و پایین سعی کنید گرفتگی را باز کنید.
  • شناور و دکمه تخلیه سیفون را بررسی کنید و در صورت نیاز این قطعات باید تعویض شوند.
  • اگر توالت فرنگی شیب استاندارد ندارد، لازم است نصب آن مجدد انجام شود.
  • با فنر برقی باید تمام گرفتگی های داخل لوله تخلیه شود تا فاضلاب بتواند براحتی از آن عبور کند.

اثرات مخرب عدم تخلیه کامل توالت فرنگی

تخلیه نشدن کامل توالت فرنگی و مکش کم آن شاید برای بسیاری از افراد مشکل حادی نباشد. اما واقعیت این است که همین مشکل ساده می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد که عبارتند از:

  • تجمع فاضلاب آلوده در کف کاسه توالت باعث انتشار بوی بسیار بد و زننده در ساختمان می شود.
  • انتشار بوی بد و تجمع حتی مقدار بسیار کم فاضلاب در کاسه توالت در بروز بیماری های عفونی می تواند اثرگذار باشد.
  • اگر مشکل تخلیه نشدن توالت فرنگی حل نشود به مرور روی کف و دیوارهای جانبی نم و رطوبت ایجاد خواهد شد.

تعمیر عدم مکش توالت فرنگی در تهران

برای رفع این مشکل اگر روش های بالا موثر نبود و تخصص و مهارت کافی در این زمینه ندارید، کافیست با ما در شرکت لوله بازکنی در تهران تماس بگیرید. سرویس کاران ما ابتدا نحوه نصب توالت فرنگی را بررسی و سپس دلیل بروز این مشکل را به صورت تضمینی حل خواهند کرد.

به خدمات ما امتیاز بدید

خدمات شبانه روزی

تعمیر توالت فرنگی

تعمیر توالت فرنگی

تعمیر توالت فرنگی در تهران یکی از خدمات ارائه شده در مجموعه تهران سماء با کیفیت تضمین شده، فوری و شبانه روزی است. این خدمات توسط تعمیرکار توالت فرنگی در…
رفع نم و رطوبت ساختمان

رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان

رفع نم و رطوبت دیوار، کف و سقف ساختمان بدون تخریب از جمله خدمات ارائه شده در مجموعه لوله بازکنی تهران سماء می باشد که با بالاترین کیفیت اجرا میشود.…
لایروبی چاه

لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب

لایروبی چاهنیاز به لایروبی چاه فاضلاب دارید؟ در تهران ساکن هستید؟  ما چاه شما را در کوتاه ترین زمان لایروبی و تعمیر می کنیم خدمات لایروبی چاه و شبکه فاضلاب توسط مقنی…
حفر چاه آب و فاضلاب

حفر چاه نو

حفر چاهحفر چاه نو حفر چاه آب و فاضلاب در تهران (تضمینی و ارزان) حفاری چاه در کوتاه ترین زمان و بهترین کیفیت خدمات حفر چاه آب و فاضلاب دستی توسط…
تشخیص ترکیدگی لوله در تهران

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاهآیا در پی تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب هستید ؟ ما مشکل نشتی لوله و نم دیوار را در کوتاه…
تخلیه چاه

تخلیه چاه

تخلیه چاه تهراندر تهران ساکن هستید؟ چاه فاضلاب شما پر شده؟ ما چاه توالت را در کوتاه ترین زمان تخلیه می کنیم خدمات تخلیه چاه تهران با پمپ لجن کش و…
لوله بازکنی در تهران شبانه روزی

لوله بازکنی تهران

لوله بازکنی تهرانلوله بازکنی تهران با بازدید و مشاوره رایگان ساکن تهران هستید؟ لوله فاضلاب شما دچار گرفتگی شده؟ ما مشکل شما را در کوتاه ترین زمان حل می کنیم…

سایر مناطق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.