رفع نشتی لوله آب توکار بدون تخریب

5 روش رفع نشتی لوله آب و فاضلاب توکار بدون تخریب

رفع نشتی لوله آب و فاضلاب توکار به دلیل دسترسی نداشتن به لوله ها کار سخت و پیچیده ای است. علاوه براین، اغلب افراد به دلیل جلوگیری از کثیف شدن محیط و کاهش هزینه ها ترجیح می دهند این مشکل بدون تخریب انجام شود. بسیاری از روش های موجود در اینترنت برای لوله های روکار کاربرد دارد و تعداد اندکی نشت لوله توکار را بدون تخریب می توانند انجام دهند. شرکت لوله بازکنی تهران سماء در ادامه جدیدترین روش های رفع نشتی لوله آب توکار بدون تخریب و گرفتگی نشتی لوله فاضلاب توکار بدون کندن را ارائه خواهد داد.

رفع نشتی لوله آب توکار بدون تخریب

در لوله کشی آب استانداردهای متعددی وجود دارد که باید لوله کش رعایت کند. از مهم ترین آنها می توان به استفاده از لوله و اتصالات مقاوم، چسب های باکیفیت و درزبندی و آب بندی مناسب است. متاسفانه در بسیاری از مواقع لوله ها به درستی به هم متصل نشده و به مرور درز بین آنها باز شده و آب نشت می کند. با گذشت زمان و قدیمی شدن ساختمان ها نیز به دلیل پوسیدگی لوله ها نیز این مشکل به وفور رخ می دهد.
برای رفع نشتی لوله آب توکار دو کار بسیار مهم باید انجام شود که عبارتند از:

  • تشخیص ترکیدگی لوله
  • رفع نشتی لوله آب بدون کندن

در هر دو مرحله تا حد امکان نباید تخریب انجام شود. به همین دلیل شرکت های لوله بازکنی از قبیل تهران سماء امکان تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را فراهم کرده اند. دستگاه های مورد استفاده برای این خدمات با امواج صوتی و حرارتی با دقت بسیار بالا محل دقیق ترکیدگی را شناسایی می کند. سپس می توانید یکی از روش های زیر را برای رفع نشتی لوله بدون کنده کاری استفاده کنید:

1- رفع نشتی لوله آب توکار با مایع نشتی گیر

بعد شناسایی محل دقیق ترکیدگی لوله، آب ساختمان را به طور کامل قطع کنید. با باز گذاشتن شیر آب سعی کنید تمام آب داخل لوله ها تخلیه شود. سپس می توانید از مایع نشتی گیر لوله استفاده کنید. در این محلول ها ترکیبی از چند نوع رزین و چسب به کار رفته است. مایع داخل لوله شده و به مرور مانند لایه عایق روی جداره داخلی لوله قرار می گیرد.
برخی از این مواد نشتی گیر دارای دو محلول هستند که به صورت مرحله باید استفاده شوند. مایع نشتی گیر اول بعد از ورود به لوله شرایط را برای چسبندگی بهتر مایع دوم فراهم می کند. با توجه به ویژگی های مایع نشتی گیر لوله آب توکار که برندهای مختلفی ارائه می دهند نحوه استفاده از آنها متفاوت است.

رفع نشتی لوله آب توکار با مایع نشتی گیر

2- استفاده از ترمال فوگینگ

یکی دیگر از روش های رفع نشتی لوله توکار بدون تخریب و کندن، استفاده از تکنولوژی ترمال فوگینگ است. در این روش با دستگاه های مخصوص به محل ترکیدگی لوله حرارت داده می شود. در اثر حرارت دهی درز ایجاد شده بین لوله ها به هم متصل می شود. این روش تنها برای ترکیدگی های جزئی کاربرد دارد و نمی توان درزهای عمیق و بزرگ را با آن پوشاند.

3- تزریق ژل نشت گیر به لوله

در این روش بعد از تخلیه کامل آب لوله، ژل های مخصوص تزریق می شود. این ژل ها خاصیت چسبندگی بسیار بالایی داشته و روی جداره لوله تجمع می کنند. بعد از تجمع روی جداره داخلی لوله، ژل با هوا و نم و رطوبت موجود در اطراف تماس برقرار کرده و سفت می شود. برای تزریق ژل به داخل لوله، نزدیک ترین فاصله تا محل نشتی باید انتخاب شود تا این مواد در نقطه مناسبی قرار بگیرند.

4- رفع نشتی لوله آب توکار با لوله گذاری مستقیم

در این روش نیاز به استفاده مجدد از لوله پلیکا و فولادی نیست، بلکه می توان پوششی شبیه به لوله داخل آن ایجاد کرد. برای این منظور مواد پلیمری و رزین داخل لوله تزریق می شود. سپس این مواد جداره داخلی لوله را پوشانده و از نشت آب به بیرون از درز و سوراخ ها جلوگیری می کند.

5- رفع نشتی لوله آب فولادی و فایبرگلاس با رزین پلیمری

در ساختمان های قدیمی که از لوله های فولادی برای لوله کشی آب استفاده شده یا لوله ها فایبرگلاس هستند می توان از رزین های پلیمری استفاده کرد. بعد از تزریق رزین پلیمری داخل لوله آب کاملا تخلیه شده، یک لایه محافظ روی سوراخ یا درز قرار می گیرد.

رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب

برای رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب نیز می توان از روش های بالا استفاده کرد. ابتدا با دستگاه محل دقیق ترکیدگی لوله باید شناسایی شوند. سپس از ریختن آب به داخل لوله ها و استفاده از سرویس بهداشتی و غیره چند ساعت خودداری کنید. در نهایت با روش های زیر می توانید نشتی لوله فاضلاب توکار را انجام دهید:

  • استفاده از مایع نشتی گیر لوله و پوشاندن درز و سوراخ ها
  • تزریق رزین پلیمری به لوله های فولادی و فایبرگلاس
  • تزریق ژل مخصوص نشتی گیر به داخل لوله
  • حرارت دهی محل ترکیدگی لوله با تکنولوژی ترمال فوگینگ

دقت داشته باشید که این روش ها تنها برای ترکیدگی های جزئی و نشتی کم لوله های آب و فاضلاب کاربرد دارد. علوه براین، نوع مواد و ژل های نشتی گیر باید حتما با جنس لوله ها تناسب داشته باشد.

رفع نشتی لوله آب و فاضلاب توکار بدون تخریب در تهران

رفع نشتی لوله های توکار نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد و بدون تجهیزات نمی توان این کار را انجام داد. چون ابتدا باید محل دقیق ترکیدگی لوله را شناسایی کرد و سپس مواد مناسب را به داخل لوله تزریق کرد. تهران سماء با بیش از دو دهه سابقه فعالیت در این حوزه این خدمات را در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران بدون کنده کاری و تخریب انجام می دهد.
در صورت ترکیدگی زیاد لوله و درزهای عمیق تنها راهکار تعویض لوله و استفاده از چسب های مخصوص است. در این شرایط با توجه به اینکه محل دقیق ترکیدگی از قبل شناسایی می شود، لذا تنها همان نقطه کنده کاری شده و بعد از رفع نشتی و ترمیم لوله مجدد بنایی جزئی توسط این تیم انجام خواهد شد.

به خدمات ما امتیاز بدید

خدمات شبانه روزی

تعمیر توالت فرنگی

تعمیر توالت فرنگی

تعمیر توالت فرنگی در تهران یکی از خدمات ارائه شده در مجموعه تهران سماء با کیفیت تضمین شده، فوری و شبانه روزی است. این خدمات توسط تعمیرکار توالت فرنگی در…
رفع نم و رطوبت ساختمان

رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان

رفع نم و رطوبت دیوار، کف و سقف ساختمان بدون تخریب از جمله خدمات ارائه شده در مجموعه لوله بازکنی تهران سماء می باشد که با بالاترین کیفیت اجرا میشود.…
لایروبی چاه

لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب

لایروبی چاهنیاز به لایروبی چاه فاضلاب دارید؟ در تهران ساکن هستید؟  ما چاه شما را در کوتاه ترین زمان لایروبی و تعمیر می کنیم خدمات لایروبی چاه و شبکه فاضلاب توسط مقنی…
حفر چاه آب و فاضلاب

حفر چاه نو

حفر چاهحفر چاه نو حفر چاه آب و فاضلاب در تهران (تضمینی و ارزان) حفاری چاه در کوتاه ترین زمان و بهترین کیفیت خدمات حفر چاه آب و فاضلاب دستی توسط…
تشخیص ترکیدگی لوله در تهران

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاهآیا در پی تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب هستید ؟ ما مشکل نشتی لوله و نم دیوار را در کوتاه…
تخلیه چاه

تخلیه چاه

تخلیه چاه تهراندر تهران ساکن هستید؟ چاه فاضلاب شما پر شده؟ ما چاه توالت را در کوتاه ترین زمان تخلیه می کنیم خدمات تخلیه چاه تهران با پمپ لجن کش و…
لوله بازکنی در تهران شبانه روزی

لوله بازکنی تهران

لوله بازکنی تهرانلوله بازکنی تهران با بازدید و مشاوره رایگان ساکن تهران هستید؟ لوله فاضلاب شما دچار گرفتگی شده؟ ما مشکل شما را در کوتاه ترین زمان حل می کنیم…

سایر مناطق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.