رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه

11 روش رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه و سینک ظرفشویی

رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه و سینک ظرفشویی از مشکلات بسیار رایج در اغلب منازل است که می توان با چند روش ساده آن را انجام داد. برای رفع بوی بد فاضلاب ابتدا باید دلیل پیدایش آن را جستجو و سپس با ابزار یا محلول مناسب آن را از بین برد. شرکت لوله بازکنی تهران تهران سماء در ادامه روش از بین بردن بوی بد فاضلاب سینک ظرفشویی و لوله فاضلاب آشپزخانه را معرفی خواهد کرد.

دلیل بوی بد فاضلاب آشپزخانه چیست؟

آشپزخانه از پرکاربردترین بخش ها در هر ساختمان مسکونی است و در طول شبانه روز مقدار زیادی فاضلاب وارد چاه آن می شود. علاوه بر سینک ظرفشویی، ماشین های لباسشویی نیز در بسیاری از منازل به چاه آشپزخانه متصل هستند. به همین دلیل لوله و چاه فاضلاب در معرض تشکیل لایه های رسوب و جرم هستند که به بوی بد منجر می شوند.
چند دلیل برای بوی بد چاه آشپزخانه وجود دارد که عبارتند از:

ورود مواد شوینده و روغن به چاه و تجمع در جداره های لوله

مواد شوینده و روغن و غیره به مقدار زیاد وارد لوله های فاضلاب آشپزخانه می شوند و به مرور در جداره ها تجمع می کنند. این جرم ها با ورود آب گرم به داخل لوله ها بوی بسیار بدی تولید کرده و وارد آشپزخانه می شود.

فاسد شدن تکه های باقی مانده مواد غذایی در سیفون زیر سینک

یکی از اصلی ترین دلایل بوی بد سینک ظرفشویی، فاسد شدن مواد غذایی داخل سیفون است. در زمان شستشوی ظروف تکه های ریز مواد غذایی وارد سیفون شده و به مرور به لجن تبدیل می شوند.

تجمع پرز، مو و غیره در چاه فاضلاب آشپزخانه

اگر ماشین لباسشویی به چاه فاضلاب آشپزخانه متصل است، پرز و موی زیادی وارد چاه می شود. این مواد در داخل لوله تجمع کرده و بوی بدی را بوجود می آورند.

استفاده نکردن طولانی مدت از آشپزخانه

دقت داشته باشید که داخل شترگلویی همیشه باید مقدار کمی آب وجود داشته باشد تا مانع از خروج گازهای سپتیک داخل چاه به بیرون شود. با استفاده نکردن طولانی مدت از آشپزخانه و نریختن آب داخل لوله ها، آب شترگلویی بوی بدی میگیرد و در فضای آشپزخانه پخش می شود.

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

از دیگر دلایل بوی بد فاضلاب آشپزخانه، گرفتگی لوله ها است. پر بودن چاه فاضلاب یا گرفتگی آنها با مواد مختلف باعث ورود بوی مواد فاسد شده و گازهای سپتیک به آشپزخانه می شود. با پر شدن چاه فاضلاب، سطح مواد داخل چاه بالا آمده و به دهانه آن نزدیک می شود به همین دلیل گاز فاضلاب براحتی وارد آشپزخانه می شود.

بوی بد فاضلاب آشپزخانه

برای از بین بردن بوی بد فاضلاب سینک ظرفشویی چیکار کنیم؟

با شناسایی دلیل بوی بد چاه آشپزخانه می توان براحتی آنها را از بین برد. از بهترین روش ها برای رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تخلیه چاه در صورت نیاز

اگر ساختمان به فاضلاب شهری متصل نیست، با پر شدن چاه تنها راهکار تخلیه چاه است. در این شرایط نه تنها بوی بسیار بدی در آشپزخانه پخش می شود، بلکه آب نیز از لوله ها پایین نمی رود.

2- جرم گیری لوله فاضلاب با جوش شیرین

همان طور که اشاره شد، اصلی ترین دلیل بوی بد لوله فاضلاب آشپزخانه جرم های ایجاد شده در جداره داخلی آن است. با استفاده از جوش شیرین می توان تا حد مطلوبی جرم ها را از بین ببرید. یک فنجان جوش شیرین را داخل لوله فاضلاب بریزید. در این مدت نباید آب وارد لوله ها شود. بعد از نیم ساعت آب گرم را با فشار زیاد وارد لوله کنید تا تمام جرم ها را شستشو دهد.

3- رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه با جوش شیرین و سرکه

یکی دیگر از روش های موثر برای از بین بردن بوی بد چاه، استفاده از جوش شیرین و سرکه است. ترکیب این دو ماده نه تنها جرم گیری را با سرعت بالاتری انجام می دهد، بلکه سرکه برای گندزدایی نیز کاربرد دارد. با ورود سرکه به داخل لوله ها بسیاری از قارچ و کپک های داخل لوله ها از بین می رود. مقدار مساوی جوش شیرین و سرکه را داخل لوله فاضلاب بریزید و بعد از نیم ساعت آب گرم را با فشار وارد لوله کنید.
این روش در شرایطی کاربرد دارد که جرم ها به تازگی ایجاد شده باشند. پیشنهاد می کنیم هر ماه یک یا دو مرتبه این کار را انجام دهید تا از ایجاد بوی بد در چاه اشپزخانه جلوگیری شود.

4- از مواد شوینده و فنردستی استفاده کنید

با استفاده از فنر دستی یا قلاب فلزی مواد تجمع یافته در لوله ها را به طور کامل تخلیه کنید. سپس مواد شوینده را داخل لوله بریزید تا جرم های روغنی جداره های لوله ها را تمیز کند. در نهایت آب گرم را با فشار وارد لوله کنید.

5- ترکیب لیموترش و جوش شیرین را دست کم نگیرید

جوش شیرین را برای باز کردن جرم ها وارد لوله کنید. بعد از نیم ساعت آب لیمو را وارد لوله ها کنید و حدود نیم ساعت صبر کنید. در نهایت مسیر عبور فاضلاب در لوله ها را شستشو دهید. لیموترش برای خوشبو شدن لوله ها تاثیر زیادی دارد.

روش رفع بوی بد سینک ظرفشویی

علاوه بر چاه فاضلاب کفشور آشپزخانه، سینک ظرفشویی نیز بوی بسیار بدی می دهد. دلیل آن تجمع مواد غذایی در سیفون و تشکیل لایه های جرم و رسوب است. با چند روش می توان بوی سینک ظرفشویی را از بین برد که عبارتند از:

6- تمیز کردن سیفون ظرفشویی

یکی از موثرترین روش ها برای اینکه از شر بوی بد فاضلاب سینک ظرفشویی خلاص شوید، شستشوی سیفون است. سیفون زیر سینک از چندین قطعه پلاستیکی تشکیل شده و براحتی می توانید آنها را جدا کنید. سپس با آب گرم و مواد شوینده داخل لوله ها را کامل بشویید و مجدد نصب کنید. در مطالب قبل نحوه نصب سیفون ظرفشویی را به طور کامل توضیح داده ایم و می توانید مطالعه کنید.

7- از مایع ظرفشویی استفاده کنید

برای جرم های تازه و کثیفی هایی که در داخل سیفون و لوله فاضلاب سینک تجمع کرده اند می توانید از مایع ظرفشویی و مواد شوینده استفاده کنید. مواد شوینده را داخل سینک بریزید و حدود نیم ساعت صبر کنید. سپس آب گرم را با فشار وارد لوله کنید تا تمام کثیفی ها را تمیز کرده و بوی بد را از بین ببرد.

8- شستشوی سیفون با جوش شیرین و سرکه

اگر به تازگی متوجه بوی بد سینک آشپزخانه شده اید، ترکیب جوش شیرین و سرکه را استفاده کنید. یک یا دو قاشق جوش شیرین داخل سینک برزید و بعد از نیم ساعت دو برابر آن سرکه وارد سینک کنید. بعد از نیم ساعت آب گرم بریزید. با این راهکار می توانید جرم های تشکیل شده در سیفون و لوله متصل به آن را تمیز کنید.

روش رفع بوی بد سینک ظرفشویی با جوش شیرین

9- از محلول لوله بازکنی استفاده کنید

محلول های لوله بازکنی قدرت بالایی در از بین بردن جرم داخل لوله ها دارند و بوی بد فاضلاب را نیز از بین میبرند. بر اساس دستورالعمل ذکر شده روی محلول لوله بازکنی مقدار مشخص از آن را داخل لوله بریزید تا جرم ها از بین رفته و بوی بد نیز از بین برود.

10- از بین بردن بوی سینک با نوشابه و جوش شیرین

یکی دیگر از روش هایی که می توان برای از بین بردن بوی بد فاضلاب سینک آشپزخانه استفاده کرد، ریختن ترکیب جوش شیرین، سرکه و نوشابه در چاه است. با این ترکیب می توانید بسیاری از جرم های داخل سینک و سیفون را از بین برد.

11- رفع بوی بد سینک با مخمر نان

مخمر نان تاثیر زیادی بر از بین بردن میکروارگانیسم های موجود در چاه فاضلاب دارد. در نتیجه پیشنهاد می کنیم یک قاشق مخمر نان را در آب حل کنید و آن را داخل چاه سینک بریزید. بعد از یک ساعت آب داخل لوله بریزید تا بوی بد آن از بین برود.

رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه در تهران

اگر روش های بالا هیچ یک در رفع بوی بد لوله فاضلاب آشپزخانه موثر نبود می توانید از خدمات شرکت لوله بازکنی تهران سماء استفاده کنید. این مجموعه با ارائه تکنیک های مدرن لایروبی چاه را انجام داده و بوی بد فاضلاب را به صورت تضمینی از بین می برد.

5/5 - (1 امتیاز)

خدمات شبانه روزی

تعمیر توالت فرنگی

تعمیر توالت فرنگی

تعمیر توالت فرنگی در تهران یکی از خدمات ارائه شده در مجموعه تهران سماء با کیفیت تضمین شده، فوری و شبانه روزی است. این خدمات توسط تعمیرکار توالت فرنگی در…
رفع نم و رطوبت ساختمان

رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان

رفع نم و رطوبت دیوار، کف و سقف ساختمان بدون تخریب از جمله خدمات ارائه شده در مجموعه لوله بازکنی تهران سماء می باشد که با بالاترین کیفیت اجرا میشود.…
لایروبی چاه

لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب

لایروبی چاهنیاز به لایروبی چاه فاضلاب دارید؟ در تهران ساکن هستید؟  ما چاه شما را در کوتاه ترین زمان لایروبی و تعمیر می کنیم خدمات لایروبی چاه و شبکه فاضلاب توسط مقنی…
حفر چاه آب و فاضلاب

حفر چاه نو

حفر چاهحفر چاه نو حفر چاه آب و فاضلاب در تهران (تضمینی و ارزان) حفاری چاه در کوتاه ترین زمان و بهترین کیفیت خدمات حفر چاه آب و فاضلاب دستی توسط…
تشخیص ترکیدگی لوله در تهران

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاهآیا در پی تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب هستید ؟ ما مشکل نشتی لوله و نم دیوار را در کوتاه…
تخلیه چاه

تخلیه چاه

تخلیه چاه تهراندر تهران ساکن هستید؟ چاه فاضلاب شما پر شده؟ ما چاه توالت را در کوتاه ترین زمان تخلیه می کنیم خدمات تخلیه چاه تهران با پمپ لجن کش و…
لوله بازکنی در تهران شبانه روزی

لوله بازکنی تهران

لوله بازکنی تهرانلوله بازکنی تهران با بازدید و مشاوره رایگان ساکن تهران هستید؟ لوله فاضلاب شما دچار گرفتگی شده؟ ما مشکل شما را در کوتاه ترین زمان حل می کنیم…

سایر مناطق

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • صباغ زاده
    می 14, 2024 8:13 ق.ظ

    سلام چاه فاضلاب خونه ما بوی بسیار بدی میده و پرسیدیم و گفتن صابونی شده! آیا راه حلی داره بتونیم از این بوی آزاردهنده راحت بشیم؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.